Compressor Clutch, OEM Denso, 10SRE18C , 8 Grooves, 12V
Denso 10SRE18C Clutch with 12V Coil 125mm with 8 Grooves
Stock status (UK)
In stock: 3
Stock status (FR)
Call for stock status
Stock status (IE)
In stock: 1
Price
AP Air part number:
Product specifications
  • Fits Denso 10SRE18C Compressor, 503-166
OEM
To view all OEM-numbers, please login.
Spare parts
PAG 46 Airco-Lube - 250 ml - Bottle
19-1020 - PAG 46 Airco-Lube - 250 ml - Bottle
AP Air Part number:
Denso 10PA15C, 10S15 and 10S17 Compressor Block to #8 Male Insert O-Ring - .606" Pilot (*)
Denso 10PA15C, 10S15 and 10S17 Compressor Block to #10 Male Insert O-Ring - .715" Pilot (*)
600-3066 - Compressor Clutch, OEM Denso, 10SRE18C , 8 Grooves, 12V
Compressor Clutch Coil - Denso 12v for 10SRE18C
610-347 - Compressor Clutch Coil - Denso 12v for 10SRE18C
10mm Captive Hose O-Ring
441-121 - 10mm Captive Hose O-Ring