10-1119QP - Compressor Original, TCCI QUE QP7H15, 12v (82016157, 82008688)
TCCI QUE QP7H15, 119mm 6 Groove Clutch, Vertical 8 and 10 O-Ring
Stock status (UK)
Call for stock status
Stock status (FR)
In stock: 1
Stock status (IE)
Call for stock status
Price
AP Air part number:
10-1119QP
Product specifications
  • Part Specifications:
    Compressor Type: TCCI QUE QP7H15
    Head Type: JE
    Oil Type: R134 Pag Oil
    Clutch Diameter: 4.68", 119mm
    Voltage: 12
    Grooves: 6
    Belt Width: Serpentine
    Coil Position: N/A
    Oil Quantity: N/A
    Gauge Line: 38.00C, 46.00F
OEM
To view all OEM-numbers, please login.
Alternative products
Compressor Aftermarket - Sanden SD7H15, 12v
509-5463 - Compressor Aftermarket - Sanden SD7H15, 12v
AP Air Part number:
Compressor Original - Sanden SD7H15, 12v
509-546 - Compressor Original - Sanden SD7H15, 12v
Spare parts
*Standard* # 10 Hose Fitting O-Ring - 14mm x 1.78mm
440-015 - *Standard* # 10 Hose Fitting O-Ring  -  14mm x 1.78mm
*Standard* # 8 Hose Fitting O-Ring - 10.82mm x 1.78mm
440-013 - *Standard* # 8 Hose Fitting O-Ring  - 10.82mm x 1.78mm
PAG 100 Airco-Lube - 250 ml - Bottle
19-1022 - PAG 100 Airco-Lube - 250 ml - Bottle
PAG 46 Airco-Lube - 250 ml - Bottle
19-1020 - PAG 46 Airco-Lube - 250 ml - Bottle
Receiver Drier - 76mm x 272mm - #6 Male O-Ring, Inlet x #6 Female O-Ring, Outlet
803-3801 - Receiver Drier - 76mm x 272mm - #6 Male O-Ring, Inlet x #6 Female O-Ring, Outlet